Open top menu
Kobiety wyprzedziły mężczyzn, mężczyźni popadli w marazm!

Kobiety wyprzedziły mężczyzn, mężczyźni popadli w marazm!


Współczesne kobiety są świadome swoich wartości, potrzeb i odważnie sięgają po marzenia. Mężczyźni zostali za nimi daleko w tyle. Bezradnie zasiedli na kanapach z piwem w ręku, zatracili się w karierze lub w pogoni za konsumpcyjną przyjemnością…

Nie wiedzą, czego potrzebują, aby poczuć się spełnionymi, nie wiedzą co dziś oznacza bycie prawdziwym mężczyzną. Stary etos męskości się rozpadł, ale nie powstał jeszcze nowy. Czy zgadzasz się z tą diagnozą? Skąd się to bierze? Jak można to zmienić? W wywiadzie dla  Newsweeka Jacek Masłowski mówi o obecnej kondycji mężczyzn i przedstawia propozycje programu ratunkowego:

Problem w tym, że dziś coraz więcej mężczyzn ma kłopot z działaniem. Chcieliby coś zrobić, ale nie robią. Bo nie bardzo wiedzą, co i dlaczego mieliby robić. W starym świecie wszystko było jasne. Mężczyzna był żywicielem i swoją potencję uruchamiał do tego, by przynosić żywność. A teraz, kiedy te role przestały być oczywiste, nie wiadomo, do czego się uruchomić. No to wielu mężczyzn uruchamia się albo do tego, żeby było przyjemnie, albo w ogóle się nie uruchamia. (…) My przecież nawet dziś nie wiemy, co to znaczy być mężczyzną – przeczytaj cały wywiad.


Magdalena Sobolska