Open top menu
Męska moc na fali…

Męska moc na fali…


…radiowej. Bez Laski – czyli? Bez kobiety czy bez drewnianej podpórki? Jakie korzyści mogą płynąć z bezalkoholowych spotkań z kolegami? Czy komuś służy deprecjacja męskiego wizerunku? Bez Laski powraca!

O (braku) samoświadomości, wychowywaniu przez kobiety, czy też potrzebie spotkań wyłącznie w męskim gronie – te oraz wiele innych kwestii poruszają na antenie Jacek Masłowski, prezes Masculinum, wraz z Tomaszem Kwaśniewskim, w Popołudniu RDC:

To osamotnienie jest budowane w dużej mierze przez samych mężczyzn. Polega to na tym, że dla większości mężczyzn naprawdę bardzo trudne, a czasami w ogóle niedostępne, jest zbudowanie bliskich relacji, czyli relacji opartych na bliskości. To są takie relacje, w których czujemy się na tyle bezpiecznie, że pozwalamy sobie na pełną ekspresję siebie samego. Ta pełna ekspresja związana jest z tym, że nie tylko pokazuję pewne swoje fasadowe, stereotypowo męskie kawałki: że jestem silny, sprawczy, mam fajny samochód, znam się na tym, potrafię rozmawiać o sporcie.  Te bliskie relacje są takim obszarem, w który mogłoby się pojawić mówienie o swoich trudnościach w przeżywaniu różnych aspektów życiaposłuchaj całości.


Avatar
Magdalena Sobolska