Open top menu
Jacek Masłowski w “Jestem Tatą!”

Jacek Masłowski w “Jestem Tatą!”


Dwunastu świetnych mężczyzn odważyło się podzielić swoim osobistym doświadczeniem – mówią o tym, jak sobie radzą i jak się czują w roli ojca. Co to znaczy – być Tatą.

Wśród bohaterów tego zbioru są: aktorzy, dziennikarze, filozof, dwóch pisarzy, muzyk, psycholog, lekarz i ekonomista. Rozmawiają o miłości do dzieci, lękach, dojrzewaniu do ojcostwa, o rodzinie. Zastanawiają się, jak ojcostwo wpisało się w ich tożsamość, przywołują wartości wyniesione z domu i mierzą się z rodzinnymi mitami. Bardzo otwarcie dzielą się wątpliwościami i lękami, ale też przekonaniem, że bycie ojcem to jedna z najważniejszych ról w życiu. I jedno z najpiękniejszych, choć trudnych, doświadczeń.

Bohaterowie wywiadów to: psychoterapeuta Jacek Masłowski, aktorzy: Bartłomiej Topa i Marcin Perchuć, dziennikarze: Szymon Majewski i Maciej Dowbor, pisarze: Grzegorz Kasdepke i Wojciech Kuczok, krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski, muzyk Marek Kościkiewicz, ekonomista Ryszard Petru, seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz i profesor filozofii Jan Hartman.

Książka Jestem Tatą! to pochwała ojcostwa w każdej postaci: tradycyjnego i nowoczesnego, w rodzinie pełnej, rozbitej, patchworkowej i adopcyjnej, wobec śmierci i niepełnosprawności swojego dziecka. Bo dzisiaj już wiadomo, jak ważna jest relacja z ojcem. I jak bardzo potrzebna, by w przyszłości móc tworzyć bliskie więzi, odnaleźć się w życiu i czuć się bezpiecznie.

Autorką wywiadów jest dziennikarka i psycholog Joanna Drosio-Czaplińska, znana przede wszystkim z publikacji w Tygodniku Polityka.

Wojciech Eichelberger tak mówi o publikacji:

Nie ma co gadać. Świetna, niezwykła książka dla mężczyzn i kobiet. Dwunastu doświadczonych facetów, z otwartymi głowami, odważnie, buntowniczo i refleksyjnie myślących, mówiących szczerze, jasno i dosadnie o najważniejszych i najtrudniejszych problemach przekształcającej się męskiej tożsamości, rewolucji w związkach z kobietami i dziećmi, oglądanych z perspektywy syna, kochanka, ojca – na dodatek przepytywani przez świetnie przygotowaną, nie owijającą niczego w bawełnę rozmówczynię. Prawdziwa uczta, przyjemność i ważna inspiracja. Wielkie dzięki Panowie.


Fundacja Masculinum

Działamy, aby wspierać mężczyzn, dostarczając wiedzę, organizując spotkania i warsztaty. Masz pytania? Przejdź do zakładki Kontakt.