Open top menu
Tacierzyństwo vs ojcostwo

Tacierzyństwo vs ojcostwo


Czym różni się tacierzyństwo od ojcostwa? Czy się wykluczają? Czy któreś jest ważniejsze? Na łamach Fathers odpowiada prezes Masculinum, Jacek Masłowski.

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego etosu mężczyzny i redefiniowania męskich ról. Wiele mówi się o partnerstwie, rozumianym jako „sprawiedliwy podział obowiązków i praw” pomiędzy kobietami i mężczyznami. Współcześnie mężczyźni chcąc czuć się męskimi stoją w obliczu wielu utrudnień. W epoce powszechnego pluralizmu, jedna z ról współczesnego mężczyzny, zasługuje na szczególną uwagę i promocję – to rola zaangażowanego ojca. Obecnie dużo mówi się o zaangażowanym „tacierzyństwie”. Co ciekawe, kiedy napisałem ten wyraz na swoim komputerze, program automatycznie dokonał korekty zamieniając pierwszą literę z „t” na „m”. Czy w rzeczywistości tacierzyństwo jest próbą naśladowania zachowań matek przez ojców?czytaj dalej w Fathers.


Avatar
Fundacja Masculinum

Działamy, aby wspierać mężczyzn, dostarczając wiedzę, organizując spotkania i warsztaty. Masz pytania? Przejdź do zakładki Kontakt.