Open top menu
Zawyżone wymagania

Zawyżone wymagania


Dlaczego tak wiele osób żyje samotnie? Czy trudniejsza jest tu sytuacja kobiet czy mężczyzn? Jak poprzednie doświadczenia kształtują oczekiwania? Na te i inne pytania na łamach Urody Życia odpowiadał Jacek Masłowski – bardzo dziękujemy redakcji za możliwość opublikowania tekstu.

Dodajmy jeszcze, że kobiety, o których mówimy, są singielkami, czyli przeważnie w wieku 35+, bo one zaczynają wtedy tak o sobie myśleć (młodsze dziewczyny nie przeżywają siebie jako singielki). To są kobiety dojrzalsze emocjonalne, świadome swoich potrzeb, możliwości, ograniczeń itd. Ponieważ większość z nich była w związku, mają już swoje przekonania.  (…) Czasem boją się wchodzić w nową relację, bo obawiają się powtórki – że zostaną zdradzone albo po raz kolejny wejdą w rolę opiekunki, czyli znów na ich barkach będzie wszystko. Z jednej strony mówią o swojej tęsknocie za trochę już wyidealizowanym partnerem, a jednocześnie pojawia się rozpacz, że to na pewno już się nie wydarzy. Samotne kobiety często funkcjonują między tymi dwoma biegunamiczytaj dalej, pobierz artykuł.


Avatar
Fundacja Masculinum

Działamy, aby wspierać mężczyzn, dostarczając wiedzę, organizując spotkania i warsztaty. Masz pytania? Przejdź do zakładki Kontakt.