Open top menu
Zadbaj o swój seks

Zadbaj o swój seks


Jak mówi przysłowie: Prawdziwy mężczyzna musi spłodzić syna, zbudować dom i posadzić drzewo. Dawny mężczyzna był oceniany poprzez jego płodności, zdolność do zapewnienia opieki rodzinie oraz pozostawienie dziedzictwa dla potomków. I chociaż minęły tysiące lat, to pewne wzorce pozostały w naszej głowie.

Z biologicznego punktu widzenia kobiety dalej szukają mężczyzn, którzy spłodzą im potomstwo, zapewnią poczucie bezpieczeństwa oraz zadbają o przyszłość dla swoich potomków. Są to podświadome instynkty, które oczywiście ulegają zmianie ze względu na nasze wybory, charakter, czy doświadczenia. Natomiast pierwotnie wzorce tkwią w dalszym ciągu w naszych umysłach. Mężczyzna, który pokazuje, że jest w stanie zdobywać wiele kobiet, jest w naszym społeczeństwie odbierany jako męski. Dlatego też często mężczyźni lubią chwalić się swoimi podbojami, pokazując wtedy, jak bardzo są męscy. Szczególnie takie zachowania są powszechne u młodych, niedoświadczonych chłopców.

Czy duży popęd seksualny świadczy o zdrowiu seksualnym?

Wbrew pozorom nie świadczy o tym wielki popęd seksualny. O seksualność trzeba dbać regularnie tak, aby jej możliwości nie zmniejszyły się. Jeśli myślisz, że wysoki poziom popędu seksu zagwarantuje Ci sprawność w tej dziedzinie życie, aż do śmierci – to jesteś w dużym błędzie. Zdrowie seksualne to nie tylko odczuwanie pociągu seksualnego. Zdrowie seksualne mężczyzny to również umiejętność uzyskania i podtrzymania erekcji, dzięki której ta potrzeba może być zaspokojona. Niestety mężczyźni w obecnych czasach często zapominają o zadbaniu o ten dział swojego zdrowia.

Kto jest wrogiem Twojej erekcji?

Niezdrowe jedzenie, siedzenie przed TV po pracy i w pracy, piwo i inne alkohole, inne używki – znasz to? Jesteś w stanie przyznać się do niektórych grzechów z tej listy? Jeśli tak, to jesteś w grupie zagrożenia. Spokojnie teraz jeszcze niczego nie zauważysz. Dowiesz się o tym, kiedy będzie już za późno. Jak wynika z badań 80% problemów z erekcją ma podłoże biologiczne – są to różnego rodzaju zaburzenia w organizmie. Jednym z takich przyczyn są problemy układu krwionośnego. Problemy z erekcją są jednymi z pierwszych symptomów zbliżającego się zawału.

Serce to mechanizm pompujący krew po całym ciele. W przypadku, gdy żyły organizmu są otłuszczone przepływ krwi jest utrudniony. Erekcja penisa polega w głównej mierze na przypływie i zablokowaniu odpływu krwi. W momencie, gdy jest to utrudnione (otłuszczone żyły, żylaki, nadwaga, problemy z sercem, udar i inne), problem zaczyna się pogłębiać. Dodatkowo w przypadku, gdy już mamy problemy z układem krwionośnym, niektóre leki przepisywane na tego typu choroby, powodują zanik możliwości seksualnych. Skutkiem tego często jest całkowita rezygnacja z życia seksualnego w zamian za zdrowie.

Jak być przyjacielem swojej erekcji?

Wystarczy wybrać zdrowy tryb życia! To jedyna dobra odpowiedź. Sport, zdrowe żywienie, walka ze stresem, regularne spożywanie posiłków, brak używek. To jedyna metoda na to, aby w przyszłości uniknąć problemów z erekcją. Być może aktualnie uważasz to za błahy problem, bo przecież jesteś sprawnym seksualnie mężczyzną, miejącym cały czas ochotę na seks. I póki co nic się nie zmieni. Natomiast niezdrowy tryb życia może skutkować w przyszłości bardzo poważnym problemami z erekcją. Brak satysfakcjonującego życia seksualnego może spowodować u Ciebie obniżenie nastroju, pogorszenie relacji z partnerką, problemy z akceptacją siebie i różne inne zmartwienia.

Skoro życie seksualne u mężczyzn jest tak ważne, to czemu nie dbać o nie od podstaw? Czemu nie zadbać o część życia, która sprawia nam tyle przyjemności. Seks to nie tylko sama erekcja, ale również orgazm, miłość i bliskość. To idealne połączenie zaspakajające wiele naszych życiowych potrzeb, które daje wiele szczęścia. Zadbaj więc o swoje szczęście już dziś – to w Twoim interesie.


Zuzanna Podkowicz