Open top menu
Przewodnik po męskości – pisany przez mężczyzn dla mężczyzn

Przewodnik po męskości – pisany przez mężczyzn dla mężczyzn


Kim jest współczesny mężczyzna, a kim chciałby być? Jak postrzegają samych siebie, a jak widzą ich kobiety? Jaki wpływ na bycie mężczyzną mają ojcowie, a jaki matki? Co znaczy być „wyraźnym” mężczyzną? Czym jest „długa, ciemna noc penisa”? Co kryje się za ucieczką w pracę, a co za podniesieniem ręki na partnerkę?

model_czuly_barbarzynca_lezy-1

 

TOMASZ KWAŚNIEWSKI, JACEK MASŁOWSKI

“CZASEM CZUŁY CZASEM BARBARZYŃCA”

PREMIERA KSIĄŻKI 27 PAŹDZIERNIKA

WYDAWNICTWO AGORA

 

Tomasz Kwaśniewski – reporter “Dużego Formatu”, autor “Dziennika ciężarowca” i “Dziennika taty” i Jacek Masłowski – psychoterapeuta, coach, jeden z założycieli Fundacji Masculinum rozmawiają o tym jak być mężczyzną w naszych czasach: o ojcu, o miłości, o dojrzewaniu, o seksie, rodzicielstwie, pracy, zdrowiu. Ta szczera – chwilami boleśnie – męska rozmowa zaskakuje, bulwersuje i obala stereotypy – zdziwi mężczyzn, oburzy kobiety, a wszystkich razem z całą pewnością poruszy.

 

To książka- wiwisekcja podwójna… osobista i intymna, a jednak wciąż męska. Obnażająca korzenie patriarchalnego myślenia o męskości, wyłaniająca obraz współczesnych „czułych barbarzyńców”. Jest jak podsłuchiwanie kolegów w prywatnej rozmowie. Nie musimy się ze wszystkim zgadzać, wystarczy nie oceniać, nie kwestionować – tylko posłuchać, co ich obchodzi. A potem się zadumać i postawić sobie parę ważnych pytań.

Alicja Długołęcka

 

Szczera, dosadna, nie unikająca kontrowersji  rozmowa dwóch wrażliwych i dociekliwych facetów po przejściach o najważniejszych sprawach w życiu chłopców i mężczyzn.  Obowiązująca lektura dla współczesnych facetów w dowolnym wieku a także dla ich matek, ojców i partnerek. 

          Wojciech Eichelberger 

 

Tomasz Kwaśniewski, rocznik 1973, reporter Dużego Formatu, autor “Dziennika ciężarowca”, “Dziennika taty”, oraz książki dla dzieci: “Jedno oko na Maroko”. Tata Franka i Tosi, mąż Agnieszki.

Jacek Masłowski jest psychologiem, filozofem, trenerem grupowym, coachem oraz psychoterapeutą Gestalt. Wybrał ten nurt, ponieważ głęboko wierzy, że umiejętność życia w świadomym kontakcie ze sobą, swoimi potrzebami i ograniczeniami daje możliwość budowania satysfakcjonującego kontaktu z innymi ludźmi. Współtwórca i Prezes Fundacji Masculinum. Specjalizuje się w problemach współczesnych mężczyzn.W terapii dąży do rozpoznania głębokich przyczyn problemów oraz odkrywania, w jaki sposób można na nie wpływać, dając sobie dzięki temu szansę na znaczną poprawę jakości życia.


Fundacja Masculinum
Fundacja Masculinum

Lorem ipsum dolor sit amet