Open top menu
Kryzys męskości? A może rewolucja mężczyzn? – Marcin Grudzień w Radio TOK FM

Kryzys męskości? A może rewolucja mężczyzn? – Marcin Grudzień w Radio TOK FM


Inicjatywy dla mężczyzn powinny przestać kojarzyć się wyłącznie z ruchami na rzecz praw ojców. Od kilku lat mamy do czynienia z powstającymi coraz liczniej grupami wsparcia i rozwoju, warsztatami poświęconymi męskiemu świadomemu rodzicielstwu, czy męskiej duchowości. Czy mamy do czynienia z rewolucją mężczyzn? Czy jest ona odpowiedzią na feminizm?

Te i inne zagadnienia związane z męską tożsamością i jej poszukiwaniami były omawiane w programie „Idealna niedziela” w TOK FM 8 kwietnia o 8:40.

Udział w spotkaniach, warsztatach to czas ładowania męskich baterii, poszukiwania siebie, swojej energii i tożsamości, przeglądania się w lustrze, które stanowią inni mężczyźni. Wielu z nas nie miało wcześniej takiej okazji, aby spotkać innego mężczyzny takiego jakim jest naprawdę bez rywalizacji i maski wojownika. Jest to potrzebne, bo żyjemy w czasach zmiany dotychczasowych sposobów funkcjonowania mężczyzn i kobiet. Jesteśmy (obie płci) jak nastolatki w okresie buntu – wiemy już czego nie chcemy, ale jeszcze szukamy tego, co jest nam potrzebne – komentuje Marcin Grudzień, redaktor portalu Masculinum i autor badań na temat męskich ruchów społecznych w Polsce.

Zachęcamy do słuchania.


Fundacja Masculinum

Działamy, aby wspierać mężczyzn, dostarczając wiedzę, organizując spotkania i warsztaty. Masz pytania? Przejdź do zakładki Kontakt.