Open top menu

O nas

Czy świat, w którym mężczyzna poluje na marynarkę w kolorze fuksji jest lepszy niż ten, w którym polował na mamuta? Czy mózg, człowiek i społeczeństwo mają tylko jedną płeć? Czy kobiety są z Wenus, zaś mężczyźni z Marsa, a może wbrew pozorom żyją na jednej planecie?

Etos współczesnego mężczyzny wymaga zredefiniowania, nowego wzorca, równowagi między naturą a nową normalnością. Dlatego chcemy badać i przekształcać rzeczywistość, aby promować pozytywne wzorce, jak również równość i równoprawność obu płci.

Poznaj nasze cele i sprawdź, jak możesz nas wesprzeć lub co my możemy dla Ciebie zrobić.

Cele Masculinum

Chcemy być głosem mężczyzn, dbać o to by w dialogu publicznym oba światy – kobiet i mężczyzn – znalazły porozumienie w jednym.

Chcemy prowadzić dialog z organizacjami kobiecymi i współdziałać z nimi w obszarze naszego wspólnego celu: równości obu płci.

Chcemy wspierać tworzenie męskiej sieci, w której nie tylko zadamy wspólne pytania, ale która również potrząśnie świadomością i pomoże znaleźć odpowiedzi.

Chcemy badać i przekształcać rzeczywistość, by problemy współczesnych mężczyzn nie pozostały zawieszone gdzieś pomiędzy Wenus a Marsem oraz by przywrócić należne miejsce rytuałom, które sprawiają, że oba światy spotykają się na Ziemi.

Chcemy sprawić, by mężczyźni przestali się wstydzić… tego, że są mężczyznami poprzez promowanie pozytywnego wizerunku i świadomości męskiego pierwiastka.

Chcemy znaleźć etos mężczyzny w wersji 2.0, który uporządkuje współczesne męskie cnoty, wartości i role – w społeczeństwie, rodzinie i świadomości jednostek.

Chcemy promować i wspierać programy edukacyjne dla matek samotnie wychowujących dzieci oraz ojców chcących z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem pełnić rolę taty.

Chcemy być wsparciem dla: ojców w trudnej sytuacji rodzinnej oraz prawnej, mężczyzn poszukujących swojej definicji pierwiastka „masculinum” czy nie radzących sobie w relacjach z kobietami, a także ojców samotnie wychowujących dzieci.

Chcemy promować profilaktykę zdrowia i dobrą psychofizyczną kondycję mężczyzn (a w konsekwencji również kobiet).

Chcemy wspierać wszelkie inicjatywy i wydarzenia, które pomogą nam realizować powyższe cele – jeśli możemy Ci pomóc, napisz: fundacja@masculinum.org