Fundacja Masculinum

Do zobaczenia na Wtorku!

9 października 2015 R. Wojciech Eichelberger
Podczas szóstego już wydarzenia z cyklu #WtorekMasculinum przeprowadziliśmy ankietę na temat tego formatu. Dziękujemy za Wasze komentarze, sugestie, dobre słowa. Oto kilka wniosków po ich lekturze.

Bardzo nas cieszy, że tak wiele z Was było na wszystkich Wtorkach! A jeśli nie na wszystkich na wielu. Kiedy tworzyliśmy ten format o to właśnie nam chodziło – by stworzyć forum osób, które chcą poszukiwać swojej prawdy poprzez ciągłe stawianie pytań. Mamy nadzieję, że odpowiedzi, które podpowiadamy podczas wydarzeń pomagają Wam lepiej rozumieć siebie i świat.

Jednocześnie bardzo ważne jest też to, że część z Was mieliśmy przyjemność gościć po raz pierwszy. To znaczy, że dobra opinia o Wtorkach dociera do coraz większej liczby ludzi. Jak pisałem jakiś czas temu to niesamowite, że w ciągu kilku miesięcy powstał format, który gromadzi uwagę coraz większej liczby osób, a także najbardziej wpływowych mediów. Dziękujemy Wam – to dla Was i dzięki Wam!

Wysoka kultura rozmowy

… cytując jedną z ankiet – to jedna z rzeczy, które podobają Wam się najbardziej we Wtorkach, a także format dyskusji, inspiracje, tematy i goście. To też miejsce, aby bardzo podziękować wszystkim, którzy do tej pory wzięli udział  w naszych debatach. Dziękujemy Wam – to Wasza kultura, przemyślenia i spostrzeżenia – dzielenie się nimi i dawanie kawałka siebie sprawiły, że czyjeś życie stało się lepsze. Dlatego działamy, dlatego będziemy.

Zawsze można lepiej

Pytaliśmy Was też, co możemy poprawić w naszym formacie, ponieważ uważamy, że zawsze to możliwe i zawsze będziemy do tego dążyć, aby Wtorki były dla Was ciekawsze, inspirujące, lepsze organizacyjnie. Zwracaliście uwagę głównie na to, że poprzednia lokalizacja była bardziej korzystna. To prawda, że Skwer Hoovera to świetna część Warszawy. Na ulicę Otwocką 14, do Fabryki Trzciny jest faktycznie trochę dalej, ale prosimy, abyście pokonywali tę przeszkodę. Wielkim plusem jest współpraca z Fabryką – niewiele jest miejsc tak otwartych na działalność społeczną a jednocześnie tak profesjonalnie wyposażonych – to bardzo ważne w kontekście transmisji online, które stały się faktem po ostatnim Wtorku.

Tu z kolei dochodzimy do kolejnego ważnego elementu, czyli naszych Partnerów. Brzmi banalnie, ale bez Was to wszystko by nie wyszło. To wielka wartość, że są organizacje, które mimo, że na co dzień zajmują się biznesem, potrafią dostrzec wartość w tym, aby zmienić cząstkę świata na lepsze. Jednocześnie dziękujemy całemu Zespołowi Masculinum, który angażuje się w wydarzenia, a bez którego nie miałyby one miejsca. Dziękujemy Wam wszystkim!

Następne kroki

Tak jak wspomniałem, naszym celem jest, aby w dalszym ciągu Was inspirować, podpowiadać i być dla Was. W ankietach sugerowaliście, że warto poruszyć takie tematy jak: relacje między rodzeństwem, zmiana oczekiwań wobec mężczyzn, feminizm, wpływ kultury masowej na mężczyzn, relacje z dziećmi, męskość w ojcostwie i w związku, definiowanie celów życiowych, duchowość, przyjaźń. Spektrum jest bardzo szerokie, ale będziemy się starali po kolei odpowiadać na stawiane w ten sposób pytania. Na część z nich – mam nadzieję – odpowiemy już podczas najbliższego Wtorku.

Czy może chcielibyście dodać coś jeszcze do tej listy tematów? Piszcie w komentarzach i… do zobaczenia na Wtorku!

KOMENTARZE

Powiedz, co myślisz

Instytut Psychoterapii Masculinum

Przejdź na stronę >

Portal Masculinum

Przejdź na stronę >