Fundacja Masculinum

Nie mylmy fantazji o gwałcie z chęcią oddania kobiecie dominacji – Jacek Masłowski w serwisie Weszlo.com

2 listopada 2018 R. Piotr Stohnij
Jakie są obszary dyskryminacji mężczyzn? Czy faceta można zgwałcić? Dlaczego mężczyźni częściej popełniają samobójstwo od kobiet? Czy mężczyźni zgłaszają na policję przemoc domową? Jak często i w jakiej formie dochodzi do molestowania mężczyzn w pracy? Jak ewoluowało ojcostwo w ostatnich latach? Czy tzw. krótka smycz w związku jest już przemocą? Czy kobiety są pedofilkami? Dlaczego słynny święty spokój w związku bywa zdradliwy?

O kwestiach związanych z przemocą wobec mężczyzn i ich funkcjonowaniem w związku Jacek Masłowski, prezes Fundacji Masculinum mówił w Męskich gadkach dla serwisu weszło.com.

Słyszy się wiele głosów mężczyzn, którzy twierdzą, że chcieliby zostać zgwałceni. Wydaje mi się jednak, że oni mylą gwałt z oddaniem dominacji kobiecie w trakcie aktu seksualnego. Gdyby wyobrazili sobie kobietę mocno niepociągającą seksualnie, która zmusza ich do seksu, to nie jestem przekonany, czy nadal chcieliby tego gwałtu. 

Gwałt często kojarzymy z przemocą fizyczną. Przykładowo ktoś dostał w głowę i został zmuszony do seksu. Albo został skrępowany. Wielu mężczyzn ma jednak doświadczenia, że nie bardzo mieli ochotę na seks, a zostali do niego zmuszeni. Dochodzi do pewnego rodzaju szantażu, pod naporem którego faceci nie odmawiają, bo ponieśliby poważne konsekwencje. Oczywiście trudno stwierdzić czy to już jest gwałt, bo ten temat jest mocno zaniedbany pod kątem tego, kiedy tak naprawdę zaczyna się gwałt… Poza tym często myślimy, że zgwałcić można tylko dorosłego mężczyznę. A zgwałcić można także chłopców – mówi Jacek Masłowski.

Cały wywiad można przeczytać tutaj.

KOMENTARZE

Powiedz, co myślisz

Instytut Psychoterapii Masculinum

Przejdź na stronę >

Portal Masculinum

Przejdź na stronę >