Fundacja Masculinum

Po czym poznać e-inteligentnego mężczyznę – Jacek Masłowski w Newsweek Psychologia

24 lutego 2019 R. Piotr Stohnij
Gdy mężczyzn chce tworzyć głębokie, bliski relacje z partnerką, dziećmi czy kolegami w pracy powinien zacząć od przyjrzenie się sobie. Na co wtedy zwrócić uwagę – zastanawia się Jacek Masłowski, prezes Fundacji Masculinum.

W pełni zaangażowany, odpowiedzialny, rozumiejący siebie, który czyta innych, słucha i potrafi usłyszeć – to cechy świadczące, że mężczyzna wszedł na drogę inteligencji emocjonalnej zdefiniowanej m.in. przez amerykańskiego psychologa Davida Golemana.

Słowo emocja robi dziś wielką karierę. Jednocześnie w męskim świecie tradycyjnie kojarzy się z rozstrzepotanym dzieckiem lub silnie ekspresyjną kobietą. Tymczasem emocje są jak kontrolki na desce rozdzielczej samochodu: dają znać, co się dzieje w ciele i psychice, tak jak kontrolki w aucie informują kierowcę o tym, co dzieje się z samochodem. Dla wielu mężczyzn ulubioną metodą radzenia sobie z emocjami jest jednak naklejanie gumy do żucia na zapalające się kontrolki – pisze Jacek Masłowski.

Co robić, aby zamiast nosić maski i grać role sięgnąć po cechy składające się na inteligencję emocjonalną – przeczytaj w numerze Newsweek. Psychologia 1/2019.

KOMENTARZE

Powiedz, co myślisz

Instytut Psychoterapii Masculinum

Przejdź na stronę >

Portal Masculinum

Przejdź na stronę >