Fundacja Masculinum

Silne kobiety, które potrafią być uległe – Jacek Masłowski w magazynie „Sens”

2 stycznia 2020 R. Fundacja Masculinum
Mężczyzna pragnie i potrzebuje kobiety, która go uzna. Zaakceptuje. Jeżeli jestem taki, jaki jestem, a ty wybierasz mnie na swojego partnera – to nie po to, żeby mnie zmieniać. Tylko żeby ze mną być. Tymczasem, wiele współczesnych kobiet chciałoby formatować swojego faceta, stosując najczęściej warunkowanie negatywne – krytykę – twierdzi Jacek Masłowski, prezes Fundacji Masculinum.

Za dużo czasu spędzasz na boisku, Sprzedaj motor – słyszymy od kobiet. Oznacza to tylko – dla większości współczesnych mężczyzn związek z kobietą, w którym słyszą takie oceny jest tak trudny i złożony, że po prostu wycofują się z relacji.

Mężczyzna pragnie kobiety, z którą dobrze się żyje. I która potrafi dobrze żyć sama ze sobą. Nie wyklucza mężczyzny ze swojego życia. Ma swój świat, własne zasoby. I nie myślę tu o ekonomicznej stronie, a głównie tej emocjonalnej. Taka kobieta wie, że mężczyzna ma swoje preferencje i ograniczenia. Które niekoniecznie są kompatybilne z jej wizją związku.

Jak budować relację, w której siła kobiet i nie będzie oznaczać wycofania się z relacji przez mężczyzn przeczytaj w tym miejscu.

KOMENTARZE

Powiedz, co myślisz

Instytut Psychoterapii Masculinum

Przejdź na stronę >

Portal Masculinum

Przejdź na stronę >