Fundacja Masculinum

Mężczyzno: czas na kontakt z ciałem i przyjemnością!

13 lutego 2020 R. Fundacja Masculinum
Wielu współczesnych mężczyzn jest odciętych od swoich potrzeb i emocji, tak jak krawat odcina głowę od reszty ich ciała. Aby coś poczuć, skaczą ze spadochronem albo uprawiają ostry seks. Żeby się rozluźnić – biegają maratony lub piją alkohol. Ale to droga donikąd. Dużo potrzebniejsze są prawdziwy kontakt z własnym ciałem i przyjemnością – przekonuje Jacek Masłowski, prezes Fundacji Masculinum, w rozmowie z Martyną Harland.

Współczesna kultura mówi dziś chłopcom: Masz być grzeczny. Masz być miły. Nikomu nie wolno dać w mordę. Samochodem masz jeździć zgodnie z przepisami. Na cenzurowanym jest wszystko to, co konstytuuje popędową agresywność w mężczyznach, łącznie z seksem. Nic dziwnego że współczesnym mężczyznom olbrzymią przyjemność sprawiają takie rzeczy jak zgniatanie glizd, kopanie w piłkę czy rąbanie drewna w lesie. To redukuje w nich napięcie wynikające z faktu tłumienia własnej popędowości.

Współczesny facet dał się zredukować do kogoś, kto realizuje zadania, i tyle. Jak temu zapobiec i jak zadbać o własną przyjemność więcej przeczytasz tutaj.

KOMENTARZE

Powiedz, co myślisz

Instytut Psychoterapii Masculinum

Przejdź na stronę >

Portal Masculinum

Przejdź na stronę >