Fundacja Masculinum

Jeszcze więcej o mężczyznach, czyli Masculinum w nowej odsłonie

17 kwietnia 2020 R. Jacek Masłowski

Wbrew koronawirusowi, wypchanemu kalendarzowi i trudnościom technicznym udało się! Przedstawiamy Wam nową odsłonę Masculinum.

Ostatnie miesiące upłynęły nam na intensywnej pracy nad włączeniem nowych inicjatyw w ramach marki Masculinum, połączeniem ich w całość oraz przygotowaniem kolejnej odsłony serwisu Masculinum.org, tak aby odzwierciedlał on nowy stan rzeczywistości. Jak ona obecnie wygląda?

Nie tylko Fundacja w ramach „Masculinum”

Jak już mogliście zauważyć, w drugiej połowie 2018 roku wraz z Joanną Drosio-Czaplińską powołaliśmy do życia Instytut Psychoterapii Masculinum. Odpowiada on na zgłaszaną nam przez Was potrzebę pomocy indywidualnej. Jest to jednostka wyspecjalizowana, oddzielna względem Fundacji Masculinum, jednak siłą rzeczy związana z nią marką. Więcej na jego temat można dowiedzieć się tutaj.

Jednocześnie w związku z wciąż aktualną potrzebą merytorycznego wspierania mężczyzn w zmianach oraz tworzenia platformy wymiany myśli z męskością związanych, przedstawiamy Wam Portal Masculinum. Znajdziecie na nim zarówno materiały osób tworzących Masculinum, jak i każdego kto chciałby wypowiedzieć się na jego łamach w ramach przesłanego do nas listu. Mimo, że Portal Masculinum staje się niejako oddzielnym bytem, jego działalność pozostaje jedną z inicjatyw podjętych w ramach Fundacji Masculinum. Jego pracami kieruje, podobnie jak w przypadku wcześniejszych działań redakcyjnych Marcin Grudzień, pełniący funkcję redaktora naczelnego Masculinum.org.

Fundacja Masculinum ma się dobrze

Opisane powyżej inicjatywy nie oznaczają jednocześnie ograniczenia działań Fundacji Masculinum, a wręcz przeciwnie – to rozszerzenie pola, na jakim operuje. Dalej będzie ona realizować warsztaty. Wciąż aktualne, a dziś jeszcze bardziej adekwatne do rzeczywistości pozostają te sztandarowe, zatytułowane po prostu „Męskość”. W 2019 roku po raz pierwszy odbyły się warsztaty „Emocje”. Przed nami jeszcze pierwsze edycje nowych warsztatów: „Ojcostwa” i „Relacji”. W 2019 roku uruchomiliśmy także po raz pierwszy męskie grupy wsparcia. Planujemy również większe, ogólnodostępne inicjatywy i przypomnienie Wam formatu „Wtorków Masculinum”. Wszystkie te działania powrócą najszybciej, jak będzie to możliwe.

Jednocześnie chcąc wspierać Was w radzeniu sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nami koronawirusowa rzeczywistość, rozpoczynamy cykl „Męskość w czasach zarazy”, w ramach którego będziemy podpowiadać w formie online, jak radzić sobie z tym, co przyniosła nam wspomniana epidemia.

Mamy w zanadrzu jeszcze kilka innych, ciekawych pomysłów, nad którymi pracujemy. Będziemy Was o nich na bieżąco informować.

Jeszcze wiele przed nami

Pisząc nami, mam na myśli zarówno trójgłowe obecnie Masculinum, obejmujące Fundację, Instytut i Portal, jak i Was, dla których to wszystko robimy. Jak widzicie, plany są ambitne i jeżeli w jakikolwiek sposób zechcecie wesprzeć ich realizację, zaangażować się w to, co robimy – serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia wkrótce!

KOMENTARZE

Powiedz, co myślisz

Instytut Psychoterapii Masculinum

Przejdź na stronę >

Portal Masculinum

Przejdź na stronę >