Fundacja Masculinum

Jaki powinien być współczesny mężczyzna? – Piotr Stohnij w radiowej Czwórce

26 maja 2020 R. Fundacja Masculinum
Koronawirusowa rzeczywistość, kryzys męskości, zmiana ról w związkach… Z wieloma wyzwaniami musimy sobie obecnie radzić, aby działać adekwatnie do kontekstu, w jakim się znaleźliśmy. Wydaje się, że na tym polu więcej do zrobienia mają mężczyźni. Czy faktycznie?

Jaki powinien być współczesny mężczyzna? Przede wszystkim adekwatny do warunków życiowych, w jakich się znalazł. Biorąc pod uwagę dzisiejszą zmienność, w praktyce oznacza to elastyczność. Nie oznacza to oczywiście, że dzisiaj mężczyźni powinni wcielić się w rolę swoistej zupy pomidorowej i dążyć do tego, by być dla każdego odpowiednimi, ale bardziej o to, że funkcjonowanie w dzisiejszej rzeczywistości wymaga nie tylko, ale szczególnie od mężczyzn szybszego adaptowania się do wyzwań. Stąd też między innymi bierze się kryzys męskości jako takiej, która we wcześniejszych dekadach opierała się na pewnych stałych wzorcach. Co to w praktyce oznacza i jak sobie z tym radzić?

Na to i inne pytania szukali goście radiowej Czwórki: Kamila Raczyńska-Chomyn i Piotr Stohnij, wiceprezes Fundacji Masculinum. Audycji w całości można posłuchać tutaj.

KOMENTARZE

Powiedz, co myślisz

Instytut Psychoterapii Masculinum

Przejdź na stronę >

Portal Masculinum

Przejdź na stronę >