CZYM JEST WARSZTAT

Kilka słów wstępu

Opis

Czy dobrze czujesz się w swoim związku? A może wybierasz niewłaściwych mężczyzn? Co umiesz im dać? Co potrafisz wziąć? Czy słyszysz komplementy? Dostajesz wsparcie? Czy twoja kobiecość ci służy? A może nie do końca się w niej odnajdujesz?

Na warsztatach przyjrzymy się, jaki wpływ na to, jak wchodzimy w relacje, miały kobiety, które były przed nami. Cały łańcuch przychodzących po sobie kobiet. By ponazywać to, co trudne, ale i by zrzucić z pleców to, co nas obciąża, trzeba zobaczyć siebie jako jego część. Nie bój się – w tym jest moc!

Czy wiesz, czego doświadczyły kobiety, z twojej rodziny? Na warsztatach przyjrzymy się twojej matce, babkom, prababkom, oraz innym ważnym dla Ciebie kobietom, i temu, czemu musiały stawić czoło. Były dla siebie oparciem? A może zawodziły jedne – drugie, nie dając sobie poczucia bezpieczeństwa? Może dźwigały poczucie winy i zostawiły je w spadku swoim córkom i wnuczkom? Niezależnie od tego, kim były, oddając im uwagę, znajdziesz ją dla siebie. Znajdując czułość dla nich – znajdziesz ją dla siebie.

O autorkach: Znamy temat od podszewki. Joanna Czaplińska jest doświadczoną psycholożką, pracującą z ludźmi po traumach. Współtworzy Instytut Psychoterapii Masculinum, pracujący na to, by płcie mogły lepiej się rozumieć, a związki były pełniejsze i szczęśliwe. Martyna Bunda, dziennikarka pracująca dla POLITYKI i pisarka, przez dwadzieścia lat pracy nad reportażami obserwowała, jak w praktyce działają łańcuchy pokoleń. Opisała ich leczącą siłę w książce „Nieczułość”, wydanej w siedmiu krajach i adaptowanej teatralnie. Na spotkaniach autorskich często ma sposobność obserwować wielką moc kobiecego kręgu.

Przynieś ze sobą ich zdjęcia, ważne przedmioty i opowiedz o nich. Zobaczymy, co od nich dostałaś, a co przeszkadza Ci spotkać się ze sobą i stać kobietą, jaką chcesz być. Będziemy pracować warsztatowo wykorzystując elementy psychodramy.

Sprawdź korzyści

Uczestnicząc w tym warsztacie:

Korzyści

• W nowy sposób zobaczysz swoją kobiecość i umocnisz się w niej
• Odkryjesz, co naprawdę jest źródłem Twojej wewnętrznej siły
• Stworzysz lepszy związek
• Uporządkujesz to, co odziedziczyłaś – zobaczysz powiązania, dostrzeżesz skrypty, zrozumiesz emocje, jakie budzą w Tobie doświadczenia kobiet, które były przed Tobą. Lepiej poznasz i zrozumiesz siebie
• Odczujesz, że jako ludzie jesteśmy częścią łańcucha doświadczeń, który bywa obciążający ale też może nas umacniać. Nauczysz się, jak z tego czerpać
• Lepiej rozumiejąc własną kobiecość, będziesz lepiej funkcjonować w relacjach z innymi osobami, i w relacji z samą sobą
• Znajdziesz się w kręgu kobiet. Zadbamy, by siła tego kręgu była dla Ciebie karmiąca.
• Znajdziesz drogę do tego, jak czerpać więcej satysfakcji z życia i z tego, co ono przynosi

Czy jest mi to potrzebne?

Jakim osobom jest dedykowany warsztat?

Dla?

Jeśli wciąż odkrywasz swoją kobiecość i uczysz się ją rozumieć, niezależnie od tego, ile masz lat – warsztat jest dla Ciebie. Jeśli wobec wyzwań, stawianych przez życie czujesz się zbyt silna, albo zbyt słaba – warsztat jest dla Ciebie. Jeśli przeczuwasz, że mogłabyś czuć więcej, żyć pełniej – warsztat jest dla Ciebie. Jeśli przeczuwasz, że w życiu jest jeszcze coś ważnego, czego wciąż nie uchwyciłaś – warsztat jest dla Ciebie.