CZYM JEST WARSZTAT

Kilka słów wstępu

Opis

Myśl o zaangażowanym uczestnictwie w wychowaniu córki może mężczyznę napawać licznymi pytaniami i wątpliwościami: jak nawiązać z nią dobrą relację, jak odnaleźć się w świecie dziewczęcych emocji, jak opowiedzieć jej o męskich świecie, co robić a czego nie robić i wiele wiele innych. Nieraz marzy się o tym, by w gronie mężczyzn móc o tym wszystkimi porozmawiać, podzielić się w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze swoimi wątpliwościami, usłyszeć o ojcowskich doświadczeniach z córkami innych mężczyzn.  Dlatego dziś zapraszamy na warsztaty, podczas których porozmawiamy o tym, jakim ojcem córki być i czuć się w tej roli dobrze.

 

Warsztat przygotował i prowadzi MARCIN GRUDZIEŃ, który o sobie pisze tak:

Jestem psychoterapeutą integracyjnym i systemowym. Ukończyłem 4-letnie szkolenie w Szkole Psychoterapii Centrum Terapii Dialog (dawniej Mabor) atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne pod opieką merytoryczną Wandy Szaszkiewicz. Studiowałem w Studium Pomocy Psychologicznej Par w Instytucie Psychologii Zdrowia rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Szkole Trenerów Grup Wsparcia dla Rodziców Fundacji Sto Pociech. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Otwocku, gdzie prowadziłem grupy terapeutyczne i pracowałem z pacjentami indywidualnie oraz prywatnym ośrodku terapii i wsparcia rodzin. Od 2015 roku działam w Fundacji Masculinum, redagowałem portal masculinum.org. Prowadzę warsztaty rozwojowe i grupy wsparcia dla mężczyzn, m.in. na temat relacji ojców z córkami i z dziećmi z niepełnosprawnościami. Jestem autorem prac i publikacji na temat męskich grup wsparcia. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Ojciec dwóch córek.

Sprawdź korzyści

Uczestnicząc w tym warsztacie:

Korzyści
  • Dowiesz się, o tym skąd biorą się Twoje obawy przed ojcostwem córek i jak sobie z nimi poradzić.
  • Uświadomisz sobie, jakie są Twoje zasoby i ograniczenia w wychowywaniu córek i jak nimi skutecznie zarządzać.
  • Dowiesz się, czego potrzebuje od Ciebie Twoja córka na różnych etapach ich życia i rozwoju.
  • Zyskasz świadomość, jak radzić sobie z różnymi trudnościami, które fundują ojcom córki.
  • Dowiesz się, jak ważna jest Twoja opowieść o męskości w budowaniu zdrowej relacji córki ze światem mężczyzn.
  • Dowiesz się czego potrzebuje od Ciebie w wychowaniu córki Twoja partnerka i jak możecie współpracować ze sobą w tym zakresie.

Czy jest mi to potrzebne?

Jakim osobom jest dedykowany warsztat?

Dla?

To warsztat dla wszystkich ojców córek, którzy widzą, że to zadanie wywołuje w nich wiele trudnych myśli i/lub emocji, czują, że oddalają się od swoich dzieci, chcą lepiej rozumieć siebie i dzieci, dawać sobie radę w pełnej wyzwań ojcowskiej rzeczywistości, chcą mieć wpływ na to jakie relacje będą miały ich córki za światem mężczyzn.