Portal Masculinum

Czy każdy mężczyzna to łasuch?

6 maja 2015 R. Paweł Podsiadło
Uwaga: tekst adresowany jest do kobiet, ponieważ jest o mężczyznach. Będzie żartobliwie na poważny temat, o tym jak zrobić przyjemność mężczyźnie. Osoby bez poczucia humoru nie powinni tego czytać.
Słodzisz?

Jednym ze stereotypów to to, że mężczyzna powinien komplementować kobietę. Działa tu związek przyczynowo-skutkowy: powiem jej, że ładnie wygląda to bardziej mnie polubi albo masz piękne oczy – a w głowie pojawiają się myśli niekoniecznie związane z oczami. Ciekawe jest to, że te komplementy, bardziej lub mniej trafione, działają. Kobietom robi się miło, uśmiechają się a mężczyzna-zdobywca jest szczęśliwy.

Kobiety wiedzą doskonale, że mężczyźni celowo stosują komplementy żeby się przypodobać, a i tak ulegają ich urokowi. Wniosek z tego taki, że lubią komplementy. Pójdę krok dalej – wszyscy lubimy komplementy, mężczyźni też.

Ciekawe jest to, że spora część mężczyzn powie, że w ich przypadku komplement nie zadziała, jednocześnie zgadzając się z tym, że komplementy są miłe. Często w mniemaniu mężczyzn stwierdzenie: masz fajną figurę jest dobrym komplementem, w mniemaniu kobiet niekoniecznie.

O tym, jakie komplementy chciałyby usłyszeć kobiety jest mnóstwo poradników, jeżeli mowa o mężczyznach to nie ma zbyt wielu informacji. A skoro każdy lubi komplementy, można nimi sprawić przyjemność i dodatkowo coś osiągnąć. Zatem w jaki sposób komplementować mężczyzn?

Król Julian

Każdy mężczyzna jest trochę jak Król Julian z bajki Madagaskar – najlepszy i wspaniały, on wie najlepiej. Wydawać by się mogło, że został stworzony do tego, żeby być zauważany, doceniany, lubi stroszyć piórka i zabiega o uwagę. Szczególnie jest to zauważalne w sytuacji, kiedy kilku mężczyzn znajduje się w otoczeniu atrakcyjnej kobiety. Popisują się jeden przed drugim, chwalą się, docinają sobie.

Pojawia się szereg atrybutów, które mają w tym pomóc: samochód najlepiej drogi, szybki, mocny; mięśnie duże, silne i zwinne ciało; markowe ubrania, perfumy, włosy na żel; podsumowując skóra, fura i komóra. Za te i jeszcze wiele innych atrybutów kobieta nagradza mężczyznę, w pewien szczególny sposób, co dla reprezentanta rodzaju męskiego jest wyjątkową nagrodą. Jako wieczny myśliwy facet lubi zdobywać, jest to dla niego energia do życia, w naszej kulturze monogamistycznej, mężczyzna zdobywa jedną, najlepszą partnerkę i wiąże się z nią. Dzięki takiemu połączeniu samiec może przekazać swoje geny i cel został osiągnięty. Ale co dalej ze zdobywaniem, co z nagrodami, co z byciem wyjątkowym, byciem wybrańcem i zdobywcą?

Tylko dla kobiet

Komplementy dla faceta są jak espresso, serce mocniej bije, pojawia się chęć do działania, moc radości, pełnia szczęścia. Drogie Panie, czy warto? Z pewnością.

  • Podziwiaj swojego mężczyznę za to, co zrobi. Nie mów: super zamontowałeś tą półkę. Zawyj z podziwu i dodaj: dobra robota. I tu daje o sobie znać zwierzęca natura samca, mężczyźni wyli ze szczęścia od zawsze, kiedy upolowali mamuta wyli, kiedy wygrali bitwę krzyczeli z radości, wygrany mecz to też krzyki, faceci uwielbiają krzyki i jęki.
  • Wszyscy panowie bez wyjątku uwielbiają być chwaleni za: spryt, awans, inteligencję, za to, że potrafią więcej niż kobiety, począwszy od naprawy kranu, a na politykowaniu skończywszy, za osiągnięcia fizyczne, za to, że na każdym kroku są zwycięzcami: kochanie, ja bym tego nie potrafiła załatwić tak, jak ty.
  • Pochwal go za jego atrybuty, za jego sprzęt wędkarski, doceń to, że ma super spawarkę, że samochód ma dużą moc i 220 na liczniku. Pochwal go za to, że na targu kupił coś najtaniej, że jest najlepszym negocjatorem itp. Mężczyzna jest wyjątkowy, wpoiła mu to prawdopodobnie jego mama, kiedy był małym chłopcem. Z dzieciństwa mu został zamiłowanie do zabawek, gadżetów. Dlatego, kupuje kolejną wiertarkę, kolejna wędkę, zegarek. To jest w jego naturze. On pragnie tych rzeczy one są dla niego ważne. Jako kobieta możesz z tym walczyć, jeśli już musisz to polecam AIKIDO, wykorzystaj przeciwnika i… komplementuj go.
  • Pamiętaj jednak, że komplement musi być szczery.
  • Dla swojego mężczyzny Ty jesteś komplementem. Jeśli wychodzicie gdzieś razem zrób się na bóstwo. On będzie szczęśliwy, kiedy Ty będziesz błyszczeć, będziesz się dobrze ze sobą czuć. Wiem, że on, kiedy usłyszy komplement, może nie okazać radości na zewnątrz, a jednak w głębi jego duszy odbędzie się coś w rodzaju brazylijskiego karnawału. Pochwały muszą być oryginalne. Jak zrobi coś pierwszy raz powiedz: ty to naprawdę jesteś wspaniały, ty to potrafisz.
  • Oczywiście, warto wspomnieć o jednej z ważniejszych sfer życia. Seks to jest ta sfera życia mężczyzny, w której na nowo zdobywa swoją partnerkę. Pozwól mu być zdobywcą. Wpisałem w Google frazę: najlepszy komplement, jaki mężczyzna może usłyszeć od kobiety w odpowiedzi znalazłem, kiedy po stosunku kobieta mówi – „Omal mnie nie zabiłeś” – cóż, coś w tym jest.
  • Czego nie mówić mężczyźnie, chyba, że chcesz go wykastrować. Nigdy, ale to nigdy nie porównuj faceta z innym facetem.
Podsumowanie

Wszystkie informacje w tym artykule zostały sprawdzone i potwierdzone w praktyce. Oddziaływają na płeć brzydką w każdej postaci od przedszkolaka po seniora, od życiowego partnera po gburowatego szefa. Zatem jakich efektów mogą spodziewać się kobiety? Posłużę się tu pewną zasadą znaną z fizyki – akcji i reakcji: każda akcja niesie za sobą reakcję, komplementowany mężczyzna czuje się doceniany, jest szczęśliwy i odwdzięcza się tym samym, daje szczęście, jest zaangażowany, uczynny i dumny z tego, że ma wyjątkową partnerkę. W przypadku gburowatego szefa grozi to… podwyżką. Komplementy działają różnie, czasami jak włącznik światła: pstrykasz a od razu robi się jasno i przyjemnie, bywa też jak z roślinką: podlewasz i doglądasz aż pewnego zaczynasz się cieszyć kwiatami i owocami.

Zachęcam do samodzielnego sprawdzenia, testowania i podzielenia się reakcjami na forum. Powodzenia!

KOMENTARZE

Powiedz, co myślisz

Fundacja Masculinum

Przejdź na stronę >

Instytut Psychoterapii Masculinum

Przejdź na stronę >