CZYM JEST WARSZTAT

Kilka słów wstępu

Opis

„Bliskość między mężczyznami buduje się poprzez wspólne działanie” – w taki sposób najłatwiej odpowiedzieć na pytanie „dlaczego stworzyliśmy ten obóz?”

 

Relacja syna z ojcem jest absolutnie kluczową wartością, która później zaowocuje w życiu tego pierwszego. Doświadczenie wielu współczesnych ojców pełne jest bólu i braku. Zdecydowana większość współczesnych ojców niesie w sobie ciężar kiepskiej jakości wspomnień wyniesionych z tej relacji. Wielu, znając już ich wpływ na kształt ich męskiego życia zadaje sobie pytania:

 • jakim ojcem mam być dla mojego syna?
 • czy będę wystarczająco dobry?
 • czego mam nauczyć małego chłopca i jak mam to zrobić?
 • skąd mam czerpać pozytywne wzorce i inspiracje?
 • jak mam pomóc mojemu synowi stać się silnym, kompetentnym mężczyzną?

Te i wiele innych słyszeliśmy od dawna od ojców, którzy wzięli już udział w innych naszych przedsięwzięciach. Czy to warsztatach czy męskich kręgach.

W odpowiedzi na ogrom potrzeb w tej dziedzinie postanowiliśmy stworzyć 3 dniowy obóz dla ojców i synów. W jego przebiegu i treści łączymy w zupełnie unikatowy sposób kompetencje psychologiczne oraz przygodowe wspierane umiejętnościami żołnierzy jednostek bojowych. Dzięki temu chcąc wziąć w nim udział nastaw się na to, że będzie on obfitował w ważne, merytoryczne treści ale też różnorodne zadania.

Warsztat ten prowadzimy w zespole: Jacek Masłowski i Radosław Mrowicki. Radek związany ze służbą wojskową od prawie 20 lat, podczas których systematycznie podnosił swoje kwalifikacje, służąc głownie w specjalności rozpoznawczej i aeromobilnej. Wojska te cechuje wysokie tempo ćwiczeń, długotrwałe i wielogodzinne treningi, intensywne szkolenia, kursy.

UWAGA! Około cztery tygodnie przed warsztatem przeprowadzimy webinar, w czasie którego podamy wszelkie niezbędne informacje dotyczące zarówno przygotowania się do udziału w obozie oraz szczegóły organizacyjne. Uczestnictwo w webinarze będzie konieczny ze względu na ww. informacje. O dacie i godzinie webinaru poinformujemy na ok 2 tygodnie przed jego przeprowadzeniem.

Zanim podejmiesz decyzję zwróć uwagę na zapis naszego regulaminu (dostępny na stronie https://masculinum.org/regulamin/  . Zapisując się jednocześnie oświadczasz, że zgadzasz się z jego zapisami.

Sprawdź korzyści

Uczestnicząc w tym warsztacie:

Korzyści
 • przede wszystkim dobra zabawa;
 • nauka wielu umiejętności, które przydadzą się mężczyznom tym starszym i tym młodszym;
 • pewna nuta wyzwań, którym wspólnie będziemy stawiać czoła i wzmacniać ducha naszych synów
 • mnóstwo okazji do pytań i merytorycznych odpowiedzi dotyczących wyzwań, które stoją przed synami i ojcami
 • szansa na zbudowanie i zacieśnienie bliskości w relacjach ojca z synem
 • jaśniejsza wizja swojego ojcostwa na rzecz syna
 • zasmakowanie życia poza elektroniką w prawdziwym świecie natury
 • inspiracje dotyczące sposobów wspólnego spędzania czasu z uwzględnieniem specyficznych potrzeb i możliwości każdego dziecka
 • współtworzenie i partycypowanie w grupie współpracujących ze sobą ojców (po obozie)
 • i wiele innych

Czy jest mi to potrzebne?

Jakim osobom jest dedykowany warsztat?

Dla?

Na ten obóz zapraszamy każdego ojca wraz z synem lub synami w wieku od 9-14 lat (rocznikowo), dla którego ważne jest to aby w jak najbardziej świadomy i odpowiedzialny sposób partycypować w roli przewodnika do pełni męskości swoich pociech.

Takie osoby, które poszukują sposobów jakościowego spędzania czasu ze swoimi synami z dala od komputerów, na łonie natury.

Przyjedź jeśli poszukujesz też okazji do zbudowania głębszych relacji z innymi ojcami, którzy tak jak ty zmagają się z wyzwaniami ojcostwa czasu współczesnego

Nie musisz być biologicznym ojcem chłopca, z którym chcesz przyjechać ważne aby Twoja relacja z nim była oparta na zasadach ojcostwa.

Możesz przyjechać z synem lub synami.

Zapraszamy

Radosław Mrowicki i Jacek Masłowski