O INSTYTUCIE PSYCHOTERAPII MASCULINUM

Kilka słów wstępu

O instytucie

Pracujemy z podejściu systemowym, gestalt, poznawczo-behawioralnym, psychodynamicznym, humanistycznym, ericksonowskim i EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Prowadzimy psychoterapię indywidualną krótko i długoterminową, grupową, interwencję kryzysową, coaching, tematyczne warsztaty rozwojowe, treningi interpersonalne. Współpracujemy z Fundacją Masculinum.

Instytut Masculinium
Terapia w Masculinium

O INSTYTUCIE PSYCHOTERAPII MASCULINUM

Poprawiamy jakość życia

Terapia

Żyjemy coraz szybciej. Wymagania wobec samych siebie i świata zewnętrznego są coraz większe. Presja sukcesu, brak czasu, rozwój nowych technologii nie pomagają w tworzeniu więzi ani odnalezieniu wewnętrznego ładu. Rozpad rodziny, samotność, niepewność jutra – to cena, jaką płacimy za przemiany i rozwój cywilizacyjny. Przyglądamy się tym zmianom z terapeutyczną uważnością, oferując naszym klientom wsparcie w poniższych obszarach.

JA MOŻEMY CI POMÓC?

Poznaj obszary w których pracujemy.

Kryzysy sytuacyjne

Straciłaś/łeś pracę, lub doświadczasz mobbingu. Ktoś z twoich bliskich jest chory, albo zostałaś/łeś rodzicem i ta rola cię przerasta. Dzieci wyfrunęły z gniazda i czujesz się niepotrzebna/ny. A może jest ci trudno odnaleźć się po rozstaniu, lub stracie kogoś bliskiego. Kryzys to pojawia się wtedy, gdy twoje zasoby emocjonalne przestają wystarczać, by poradzić sobie z nową rzeczywistością.

Kryzys w związku – praca z parami (również w podejściu EMDR)

Zdrada, kłótnie, dystans emocjonalny, przemoc, rozbieżność potrzeb, poczucie osamotnienia, bycie niewidzialnym dla partnerki/partnera – warto znaleźć przyczynę problemów w relacji by stworzyć dobry związek. Albo dobrze się rozstać.

Niepłodność

Jeśli cierpisz z powodu niepłodności, masz za sobą poronienia, lub śmierci dzieci, zadajesz sobie pytania o sens bycia matką, ojcem, lub rozważasz adopcję, zapraszamy na krótkoterminową terapię. Pracujemy również z niepłodnymi mężczyznami.

Współuzależnienie

Latami tkwisz w związku, w którym partner/partnerka jest uzależniony i nie masz siły odejść, boisz się, że sobie nie poradzisz, albo, że twój partner, nie poradzi sobie bez ciebie. To mechanizm nazywany współuzależnieniem.

Uzależnienia

Pracujemy zarówno z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych: alkohol, narkotyki, jak i z tzw. uzależnieniami behawioralnymi – zakupy, hazard, uzależnienie od internetu i gier komputerowych, seksu.

Depresja

To choroba, która ma wiele oblicz. Czasem objawia się złością, innym razem obojętnością. Kiedy zalewa cię smutek i czujesz, że wszystko straciło sens, a śmierć wydaje się wybawieniem czas na terapię.

Lęki i fobie

Boisz się latać? A może paraliżuje cię strach kiedy jesteś w supermarkecie? Masz napady paniki w metrze? Zadręczasz się snuciem czarnych scenariuszy dotyczących przyszłości? Poziom lęku można znacznie obniżyć i czuć się bezpiecznie.

Zaburzenia odżywiania

Bulimia, anoreksja, ortoreksja (przesada związana ze zdrowym odżywianiem) to również konsekwencje traumatycznego dzieciństwa. Warto do niego wrócić, ponieważ zaburzenia odżywiania są powodem wielu innych chorób.

Świeże zdarzenia traumatyczne

Jeśli w nieodległym czasie uczestniczyłeś w wypadku, lub byłaś/łeś świadkiem czyjejś śmierci, zostałaś zgwałcona, zostałeś zgwałcony, nie czekaj aż „czas zagoi rany”. Skorzystaj z terapii EMDR dedykowanej również świeżej traumie. Dzięki temu zdarzenie nie „zapisze się” dysfunkcjonalnie i nie obciąży psychiki na przyszłość.

Terapia PTSD

Zespół Stresu Pourazowego (Post Traumatic Stress Disorder) pojawia się po traumatycznych zdarzeniach – już miesiąc po wydarzeniu, bywa, że kontynuuje latami. Objawia tym, że wspomnienia uporczywie wracają w myślach i snach. Wdziera się natrętnie przez obrazy, dźwięki, zapachy utrudniając zdrowe funkcjonowanie. Powoduje bezsenność i koszmary. Pracujemy z PTSD w podejściu EMDR.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy

Dane adresowe:
Plac Wilsona 4/65, 01-615 Warszawa
(wejście od ulic: Słowackiego i Mickiewicza)
Kontakt telefoniczny:
+48 575 505 567

Fundacja Masculinum

Przejdź na stronę >

Portal Masculinum

Przejdź na stronę >